середу, 8 червня 2016 р.

УРОК-ГРА ДЛЯ 2 КЛАСУ "Я РІДНУ УКРАЇНУ В СВОЇМ СЕРЦІ ЗБЕРЕЖУ"



Я РІДНУ УКРАЇНУ В СВОЇМ СЕРЦІ ЗБЕРЕЖУ
(урок-гра для учнів 2 класу)

Оприск Ніла Григорівна, вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт. Салькове Гайворонського району Кіровоградської області

Мета уроку: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; продовжити ознайомлення про державні національні символи України; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси, творчі здібності;  виховувати любов до Батьківщини, повагу до її історичного минулого і сучасного; формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів; удосконалювати навички роботи в парах, групах; розвивати уяву, фантазію, творче мислення.
Обладнання: аудіо запис пісні «Моя Україна», плакат – мапа України з написом «Моя рідна  Україно, я – твоя мала частина», державні і народні символи України; квіти, повітряні кульки, кетяги калини, гілочка верби колоски пшениці, жита.

Хід уроку:
1. Організація класу
Тренінгова вправа «Настрій»
Дорогі діти! Поверніться одне до одного і подаруйте однокласникам усмішку. Мені приємно бачити вас веселими й усміхненими, здоровими і щасливими.
2. Повідомлення теми і мети уроку           
Вчитель. Відгадайте загадку.
                 Красивий, щедрий, рідний край
                 І мова наша соловїна.
                 Люби, шануй, оберігай
                Усе, що  зветься  … (Україна.)
3. Сприйняття та засвоєння матеріалу.
Вчитель. Сьогоднішній наш урок буде присвячений дорогій Батьківщині, милій Україні. На уроці ви більше дізнаєтесь про свою країну, про особливе свято – день народження України.
Україна! Скільки глибини в цьому співучому слові! Україна – золота і чарівна сторона. Ми любимо її, пишаємося нею. Наша земля багата і щедра, ростуть тут квітучі, колосяться багаті хліба. Це край, де здавна звучить  наша рідна мова і материнська пісня.

 Лунає пісня «Моя Україна» (муз. Ю.Рибчинського, сл. Ніколо)
Учні:У всьому світі кожен зна,
Є Батьківщина лиш одна,
І в нас вона одна – єдина –
Це наша славна Україна.

На білому світі є рідні країні,
А в них – і ліси, і лани…
Та тільки одна на землі Україна,
А ми – її діти й сини.

Усюди є небо і зорі скрізь сяють,
І квіти усюди ростуть…
Та тільки одну Батьківщину я маю
Її Україною звуть.
                                               В.Новомирова
Вчитель. Україна – одна з найбільших держав у світі, яка має свої символи, традиції, свою мову, історію і талановитий народ, який протягом багатьох віків боровся за свободу Батьківщини.
24 серпня 1991 року Україна здобула незалежність. Український народ заявив про себе як про велику націю, гідну посісти достойне місце у світовій спільноті.
Робота з Букварем. Вірш «Я – Українка»
К
П
Р
А
П
О
Р
С
Т
О
Г
І
М
Н
І
К
А
Л
И
Н
А
Т
Р
И
З
У
Б
Ж
М
Р
У
Ш
Н
И
К
В
Е
Р
Б
А
Ш
О
А
Г
Е
Р
Б
Я
Л
Виборовши волю, здобувши самостійність Україна має свою державну мову та державні символи.
Гра «Чарівний квадрат» (завдання: віднайти державні символи)
Робота з плакатом «Державні та народні символи»
Символи України є державні та народні.
- Які серед прочитаних слів належать до державних символів?
Читання віршів про державні символи.
Учні:
           Синьо – жовтий прапор маєм:
          Синє небо, жовте жито,
          Прапор свій оберігаєм,
         Він святиня, знають діти.
 Прапор свій здіймаєм гордо,
 Ми з ним дужі і єдині,
 Ми навіки є народом,
 Українським в Україні.
                                                      Н.Поклад 
     Наш герб – тризуб,
         Немов сім’я єдина,
         Де тато, мама і дитина
         Живуть у мирі і любові
         На Україні вольній, новій
                  В.Паронова
Слова палкі, мелодія врочиста, -
Державний Гімн – ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка,міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
Це наша клятва, заповідь священна,
Хай чують друзі й вороги,
Що Україна вільна, незнищенна,
Від неї лине світло навкруги.
Н.Поклад
Фізкультхвилинка.
           Україна, (розвести руки в сторони)
         Рідний край, (підняти руки вгору)
         Поле,річка, (поворот тулуба з відведенням руки вправо – вліво)
         Синій гай. (руки підняти вгору, потрясти кистями)
         Любо стежкою іти (ходьба на місці)
         Тут живемо я і ти!
Вчитель. До народних символів України відносимо вишиті рушники, хліб і сіль, чорнобривці, барвінок, калину, вербу, тополю, вишню.

Робота в парах. Завдання: скласти зі слів прислівя.
- калини, немає, і, України, верби, Без ( Без верби і калини немає України);
- що, любимо, свободу, Ми, роду, з, такого (ми з такого роду, що любимо свободу);
- рай, земний, край, Рідний ( Рідний край – земний рай)
Вчитель. Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею, своїми піснями, своїми традиціями, річками, морями, горами, лісами, своїм миролюбним талановитим народом.

Вірш – добавлянка
    Ми дуже любим весь наш край,
    І любим… (Україну),
    Її лани, зелений гай,
    В саду рясну…(калину).
    Там соловейко навесні
    Співає між…(гілками),
    Там й ми співаємо…(пісні) –
    Змагається він з нами.
Гра «Так чи ні» (Якщо так – хлопаємо в долоні, якщо ні – хитаємо головою)
-       Державними символами України є герб, прапор, хліб (ні)
-       Рідний край, де ми народилися і живемо, називається Україна (так)
-       Герб нашої держави зображений на зеленому тлі (ні)
-       Кольори державного прапора можна назвати в будь – якому порядку (ні),
-       Державний Гімн слухають стоячи (так)
-       До державних символів потрібно ставитися шанобливо (так)
-       День незалежності України відзначають взимку (ні)
-       Назвіть цю дату…

Творча вправа «Скажіть своє слово про Україну»
Ми – єдина країна! Незважаючи на всі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави й чистого неба над головою.
-         Розкажіть, якою ви хочете бачити нашу державу?
-         Що ви для неї можете зробити вже сьогодні?

Творча майстерня. Діти виготовляють паперові блакитно – жовті сердечка способом папероплетіння. Прикріплюють їх на плакаті – мапі України.

Вірш «Я – українка»
Я – українка!
Горжуся і радію,
Що рідною мовою
Я володію.
Шевченковим словом
Умію писати,
Слова мелодійні
І вірші складати.
Живу в Україні,
На вільній, єдиній
Моїй Батьківщині,
Де все мені в радість:
Ліси і садки,
Озера й річки,
І глибокі ставки,
Лани неосяжні,
І горо й долини,
І цвіт білосніжний
У лузі калини.
                           Олеся Василенко

4. Підсумок уроку.
Вправа «Мікрофон»
-          На уроці я дізнався про…
-         Мені сподобалося… (працювати в парі, виконувати цікаві завдання…)
-         Я зрозумів… (що потрібно любити, берегти рідну землю).

Заключне слово вчителя.
Любі діти! Я вдячна вам за вашу працю на уроці. Саме ви, майбутнє нашої держави. Тож своїми знаннями, працею,здобутками збагачуйте її. Будь гідними своїх предків. Бо Батьківщина, як рідна ненька, її не можна ані купити, ані заслужити, вона одна у кожного і дається від народження.
 
Список використаних джерел:
1. Дітям про державу та народну символіку України. Упоряд. Л.М.Римар -Х: Видав. Група «Основа», 2004
2. Класні години 1-4 класи. – Х.: Видав. Група «Основа», 2008
3. Захарійчук М.Д., Науменко В.О. Буквар. – Видав.: «Грамота», 2012

Немає коментарів:

Дописати коментар