суботу, 9 липня 2016 р.

ПРОЕКТ ДОПОВІДІ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ОСВІТИ

                                                                                                                               ПРОЕКТ
ДОПОВІДЬ
начальника відділу освіти Гайворонської
районної державної адміністрації "Про підсумки роботи відділу
освіти в 2015/2016 навчальному році й основні завдання на
2016/2017 навчальний рік"


Шановні педагоги!
Щорічно в серпні ми традиційно збираємося з вами для підведення підсумків та визначення пріоритетних завдань на новий навчальний рік.
         Лілія Гриневич презентувала пріоритетні напрями діяльності МОН у 2016 році. Вона сказала, що діти мають здобути уміння і компетентності ХХІ століття, які узгодженні країнами Європейського Союзу. Окрім знання рідної державної мови, двох іноземних мов, інформаційних технологій, уміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, навичок фінансової грамотності, нашим дітям потрібна освіта для життя. І це головна мета нової української школи.
В рамках Програми діяльності Уряду у 2016 році Міносвіти визначило такі основні цілі:
-         дерегуляція і дебюрократизація системи управління освітою
-         оновлення змісту навчальних програм загальної середньої освіти
-         запровадження компетентнісного підходу формування в учнів компетентностей, які знадобляться їм у сучасному світі: володіння іноземними мовами та інформаційними технологіями, уміння критично мислити, співпрацювати з іншими, навчатися впродовж життя, бути відповідальними громадянами своєї країни.  
Як повідомила Лілія Гриневич, до 1 вересня будуть переглянуті навчальні програми початкової школи, а також дев’ятого класу, для якого наступного року повинні надрукувати підручники. Окрім цього, у міністерстві триває робота над розробкою нового алгоритму створення та закупівлі шкільних підручників.
Також, завершується розробка нового Закону «Про освіту», потім будуть прийняті й інші закони: про дошкільну, загальну середню, професійну та позашкільну освіту, приведення української освіти до стандартів Європейського Союзу.
В нелегких умовах ми починаємо 2016/2017 навчальний рік. Військова агресії на сході України та складне економічне становище негативно позначаються на розвитку освітньої галузі. Метою педагогічної громади є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, як незалежної демократичної держави. Тому тема Першого уроку 2015/2016 н.р. – "Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України".


ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
 Один із пріоритетів у нашому районі є розвиток дошкільної освіти, основними завданнями якої є:
- збільшення відсотку охоплення обов'язковою дошкільною освітою дітей;
- створення оптимальних організаційно-педагогічних, санітарно-гігієнічних, навчально-методичних і матеріально-технічних умов для функціонування дошкільних навчальних закладів.
На сьогодні в районі функціонує 17 дошкільних навчальних заклади та 5 дошкільних груп в складі навчально-виховних комплексів "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" сіл Берестяги, Мощене, Котовка, Соломія та Тополі, де навчається та виховується 1121 дитина, що становить 85 % від загальної кількості дітей дошкільного віку. 
За віковим складом найбільшим залишається відсоток охоплення дітей п’ятирічного віку. У дошкільних навчальних закладах виховується 278 дітей старшого дошкільного віку, що складає 100 % від загальної кількості дітей п’ятирічного віку.
Не залишаються поза увагою і діти, які через незалежні від них обставини не відвідують дошкільний заклад. На виконання ст. 7 Закону України "Про дошкільну освіту" здійснюється соціально-педагогічний патронат таких сімей. Вихователями проводяться індивідуальні заняття з дітьми, консультації для батьків.
         Одним з пріоритетних завдань в роботі дошкільних навчальних закладів є організація повноцінного, безпечного і якісного харчування дітей. З метою задоволення фізіологічних потреб дітей харчоблоки ДНЗ забезпечуються необхідними продуктами харчування. Якість харчування покращилась за рахунок збільшення фінансування та спонсорської допомоги.
Середня вартість одного дітодня по району становить 15,62 гривні, в тому числі, в міській місцевості – 18,84 грн.;  в сільській –  12,39 грн. Звичайно, ці показники нам потрібно поліпшувати, зокрема по сільським ДНЗ, де найменший показник виконання норм основних продуктів: м'ясо, риба, молоко, м'який сир, овочі, картопля.
         В останні роки дещо змінився підхід до організації навчально-виховного процесу в дошкільних закладах. Педагогічні колективи використовують нові методики, нетрадиційні підходи в організації навчально-виховного процесу. В основу змісту дошкільної освіти покладено особистісно-орієнтовану модель співробітництва. Кожен дошкільний навчальний заклад у повному обсязі реалізовує Базовий компонент як державний стандарт дошкільної освіти.
         Налагоджено роботу базових дошкільних закладів, якими є Гайворонський ДНЗ № 3 "Калинка" та Заваллівський ДНЗ "Берізка". На базі цих дошкільних закладів працюють групи методичної допомоги вихователів, завідуючих з питань впровадження нових педагогічних концепцій та інноваційної діяльності, ведення ділової документації в дошкільному закладі, передового педагогічного досвіду.
Відповідно до ст. 21 Закону України  "Про дошкільну освіту" здійснюється державна атестація як основна форма державного контролю за діяльністю дошкільних навчальних закладів. Протягом 2015/2016 навчального року було здійснено атестаційну експертизу Заваллівського дошкільного навчального закладу "Сонечко" та  Долинівського дошкільного закладу. За результатами атестаційної експертизи вони визнані атестованими.
Незважаючи на позитивну динаміку потребують нагального вирішення спільно з сільськими радами такі питання:
- забезпечення дошкільних закладів комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням та з  підключенням  до мережі Інтернет;
- оновлення матеріально-технічної бази, забезпечення медичним та фізкультурним обладнанням;
- забезпечення виконання натуральних норм харчування відповідно до вимог законодавства.
Дошкільна освіта району постійно знаходиться в пошуку нових досягнень та пріоритетних перетворень.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ І ЗАПРОШЕННІ!
Найбільш системною і масштабною сьогодні є модернізація загальної середньої освіти.
В районі функціонує 22 загальноосвітніх навчальних закладів та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.  
Вперше за останніх десять років аналіз контингенту дітей і підлітків шкільного віку свідчить про його збільшення. Порівнюючи з 2015/2016 навчальним роком кількість учнів, відповідно до прогнозованої мережі, збільшується на 63 учні  (2015/2016 н. р. – 3140 учнів, 2016/2017 н. р. заплановано 3203 учні).
Планується збільшення   середньої наповнюваності класів старшої школи. У 2015/2016 н. р.  середня наповнюваність класів старшої школи становила –               9 учнів, а у 2016/2017н.р. ця кількість планово становитиме 10,4 учні.
            Через важку політичну та соціально-економічну ситуацію в країні багатьом дітям зі Сходу України  довелось разом зі своїми батьками змінити своє місце проживання та улюблені навчальні заклади. Так, протягом 2015/2016 навчального року у загальноосвітніх школах району навчалось 9 дітей з Донецької та Луганської областей. Діти забезпечувались канцтоварами та всім необхідним за рахунок благодійників та батьківських комітетів шкіл.
В 11-му класі завершили навчання 131 випускників. З них 2 учнів закінчили школу із золотою медаллю та 3 із срібною. З медалями закінчили школу учні міських шкіл, а саме НВК "Гайворонська гімназія - ЗШ І-ІІІ ступенів № 5": Софія Баранюк, Ольга Каплун (Золоті медалі), Яна Довгошея (Срібна медаль), ЗШ  І-ІІІ ступенів № 1 м.Гайворон  Дар'я Бакал (Срібна медаль) та ЗШ  І-ІІІ ступенів № 2 м.Гайворон Вадим Герасименко (Срібна медаль). Прикро, що 5 випускників сільських шкіл не підтвердили свої знання під час здачі ДПА, яка проходила у формі ЗНО.
 314 учнів закінчили 9 клас і отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту. З них 21 учень отримали свідоцтва з відзнакою.

КАДРОВІ ПИТАННЯ
     Протягом 2015/2016 навчального року навчання та виховання дітей в загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладах Гайворонського району здійснювали 632  педагогічних працівників. З них: 487 педпрацівників загальноосвітніх навчальних закладів, що на 10 більше ніж у минулому році, 129 працівників дошкільних навчальних закладів, 16 – Центру дитячої та юнацької творчості, 13 - міжшкільного навчально-виробничого комбінату. В школах працювали 32 сумісників та 36                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        осіб пенсійного віку.

АТЕСТАЦІЯ ПЕДПРАЦІВНИКІВ

         У 2015/2016 навчальному році в нашому районі атестувалося 119 осіб, з них: 79 вчителів, 3 педагога-організатора, 1 соціальний педагог, 1 керівник гуртка позашкільного закладу, 13 вихователів ДНЗ, 3 музичних керівника ДНЗ, 11 керівників ДНЗ та ЗНЗ, 5 заступників директорів з навчально-виховної роботи, 1 методист ЦДЮТ. Чергову атестацію пройшли 110 осіб, 9 осіб позачергово, 2 педпрацівникам було перенесено термін атестації.
         За підсумками атестації присвоєно тарифні розряди 9 педагогам, підтверджено - 16; ІІ категорію – присвоєно 17, підтверджено 3; І категорію – присвоєно 14, підтверджено 18; вищу категорію присвоєно 8, підтверджено 17 педагогічним працівникам.
Також були підтверджені та присвоєні педагогічні звання: вчитель методист підтверджено 3; старший вчитель присвоєно 3, підтверджено 2, вихователь-методист підтверджено 1.
Апеляцій до атестаційних комісій не надходило.

ОЗДОРОВЛЕННЯ
        
З 28 травня по 10 червня 2016 р.  на базі загальноосвітніх навчальних закладів працював 21 пришкільний  табір   денного перебування. До літнього відпочинку було залучено 1347 дітей, із них діти пільгових категорій: діти-сироти – 19, діти учасників АТО – 63, діти з малозабезпечених сімей – 213.
Для забезпечення повноцінного відпочинку дітей із районного бюджету було виділено 150 тисяч грн. Не залишилися осторонь і органи місцевого самоврядування, які надали субвенції у розмірі 163,5 тис.грн.  Також залучені та використані позабюджетні кошти у розмірі    57,4 тис. грн, що дало можливість  збільшити середню вартість дітодня до 19,67 грн.
Під час роботи таборів забезпечений контроль за створенням належних умов для охорони життя та здоров’я дітей, за дотриманням санітарних протипожежних норм, проходження працівниками пришкільних таборів денного перебування медичних оглядів, порядку проведення екскурсій, походів, правил поведінки на воді та перевезення дітей. Дорослі зробили все можливе, щоб забезпечити безпечний відпочинок дітей у пришкільних таборах.
В пришкільних таборах денного перебування загальноосвітніх закладів смт Салькове, с. Бандурове, с. Солгутове працювали профільні табори туристсько-спортивного напрямку. В ЗШ І-ІІІ ступенів с. Чемерпіль діяв пришкільний табір військово-патріотичного профілю.
Пришкільні табори художньо-естетичного та еколого-натуралістичного профілю працювали в ЗНЗ с. Хащувате та с. Долинівка. Загалом було створено 7 профільних груп, в яких відпочивали 140 дітей. Від Центру дитячої та юнацької творчості на базі пришкільних таборів було організовано роботу гуртків.

ІНФОРМАТИЗАЦІЯ ОСВІТИ
Входження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у різні сфери діяльності людини не оминає і галузь освіти.
На даний час в навчальних закладах Гайворонщини функціонує 28 навчальних комп’ютерних комплексів. Загальна кількість персональних комп’ютерів – 356 одиниць.
У грудні 2015 року придбано  10 ПК та 2 інтерактивних комплекси.
Проблемним залишається питання заміни застарілої комп’ютерної техніки на нову, придбання мультимедійних дощок.

ХАРЧУВАННЯ
            Організація харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах району  здійснюється згідно  вимог законодавства.
         За рахунок бюджетних коштів було охоплено гарячим харчуванням 1518 учнів. Це -  учні 1 – 4 класів (100%)  та учні пільгових категорій.

РЕАЛІЗАЦІЯ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ ДІЯЛЬНОСТІ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ, ОХОРОНИ ПРАЦІ

         З метою забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці та виховання відділ освіти у 2015/2016 навчальному році працював у напрямку поліпшення стану роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
         З метою популяризації знань з безпеки життєдіяльності в закладах освіти було проведено 6 Тижнів знань з безпеки життєдіяльності в яких були задіяні 2970 учні. Найактивнішими учасниками заходів у рамках проведення Тижнів стали Чемерпільська, Червоненська, Долинівська, Солгутівська школи, міські № 1, № 2, № 3, № 5 та НВК "ЗНЗ – ДНЗ" с. Тополі.
         У квітні 2016 року було проведено 22ий районний конкурс–фестиваль дружин юних пожежників, переможцями якого стали команди Завалівської, Гайворонської  школи № 1 та НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с.Соломія, зайнявши відповідно І, ІІ та ІІІ місця. Команда Завалівської  школи взяла участь у регіональному конкурсі-фестивалі у смт. Добровеличківка, виборовши  у ньому VІ місце.
         Виконуючи вимоги Закону України "Про пожежну безпеку", спільно з державною пожежно-рятувальною частиною № 21 у червні було проведено акцію "Запобігти, врятувати, допомогти", у ході якої діти відповіли на питання пожежної вікторини, ознайомилися із дією вогнегасників та лафетного ствола, будовою і бойовим спорядженням пожежного автомобіля, спостерігали за процесом гасіння умовної пожежі.
         З метою підготовки котелень закладів освіти  до нового навчального року та попередити випадки травмування працівників у квітні 2016 року було проведено навчання відповідальних за безпечну експлуатацію котелень та правилах підготовки  котельного господарства до нового навчального року.
Також, слід зазначити що в 2015/2016 навчальному році була проведена у всіх школах району атестація робочих місць.


ПІДВЕЗЕННЯ

Не менш важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу школярів до якісної освіти та збереження здоров'я є організація підвезення учнів до навчальних закладів.
Організація підвезення учнів здійснюється відповідно до районної програми „Шкільний автобус”.
          Загалом на балансі відділу освіти знаходиться 7 шкільних автобусів, якими здійснювалось підвезення 168 учнів та 11 педагогічних працівників до 5 загальноосвітніх навчальних закладів.  З метою забезпечення здобуття учнями якісної профільної освіти Гайворонському міжшкільному навчально – виробничому комбінату  передано в оренду шкільний автобус, яким здійснювалося підвезення 63 учнів.
         Заплановано придбання ще одного шкільного автобуса.
У новому 2016/2017 навчальному році виконання районної програми „Шкільний автобус” має бути пріоритетним завданням, як відділу освіти так і навчальних закладів за якими закріплено транспортні засоби.

ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

   В цьому навчальному році було проведено атестаційну експертизу  чотирьох навчальних закладів: загальноосвітніх шкіл I-III ступенів с. Таужне, № 2 м. Гайворон, навчально-виховного комплексу  «загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад» с. Тополі та Міжшкільного навчально-виробничого комбінату.
    Атестаційна експертиза проводилась згідно нового Порядку державної атестації. Були проведені контрольні роботи у випускних класах та вивчався стан викладання базових дисциплін.
    За результатами державної атестації атестаційною комісією прийнято рішення визнати атестованими загальноосвітні школи I-III ступенів с. Таужне, № 2 м. Гайворон, НВК «загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад» с. Тополі та Міжшкільний навчально-виробничий комбінат, як інший навчальний заклад та видано відповідні накази.
    Після атестаційної експертизи в цих навчальних закладах, розроблені заходи на 10 років щодо усунення недоліків. 

ПОПОВНЕННЯ БІБФОНДУ

Довідка буде у серпні

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Довідка буде у серпні

НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

Всі діти з особливими освітніми потребами району мають доступ до якісного навчання: 57 дітей навчалися за індивідуальною формою, 9 дітей – на інклюзивній. За результатами обстеження учнів працівниками Кіровоградської обласної психолого-медико-педагогічної консультації у 19 учнів загальноосвітніх шкіл підвищився рівень навчальних досягнень, з’явився інтерес до навчання і вони можуть навчатися в класах разом зі своїми ровесниками.
Завдяки ефективно проведеній роботі відділу освіти та районної психолого-медико-педагогічної консультації спостерігається тенденція зменшення кількості дітей, які потребують індивідуального навчання, активно впроваджується інклюзивне навчання, таким чином рівень задоволення освітніх проблем дітей з особливостями психофізичного розвитку в районі забезпечується повністю.

РЕЗУЛЬТАТИ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ

Найголовнішим завдання освітньої галузі  є надання якісних освітніх послуг. Проте, державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови, історії України, математики, що відбувалася у формі ЗНО, засвідчила, що:
- більшість   випускників ЗНЗ здали ДПА на середньому рівні;
- учні міських шкіл та с-ща Завалля отримали результати ДПА вище середнього районного показника, що склав 6 балів;
- в більшості сільських шкіл річні оцінки значно завищені;
- з математики жоден учень не здав ДПА на високому рівні.
У 2016 році в районі навчалося 125 випускників 11 класу, з них здавали ДПА – 123 випускників (2 звільнені за станом здоров’я).  Всі 123 учнів здавали ДПА з української мови, 88 – з історії України, 35 – з математики.
Найвищий середній бал отримали 11-тикласники ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 м.Гайворон - 8 балів та НВК «Гайворонська гімназія-ЗШ І-ІІІ ступенів № 5» - 7,5 балів.
Троє учнів району отримали оцінку 12 балів. Це випускники НВК "Гайворонська гімназія-ЗШ І-ІІІ ступенів № 5" Довгошея Яна (українська мова, вчитель Пашко О.М. та історія, вчитель Поліщук В.В.), Каплун Ольга (українська мова, вчитель Пашко О.М.), ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 м.Гайворон Бакал Дар'я (українська мова, вчитель Осіпчук І.А.).
У 2016/2017 н.р. необхідно чітко дотримуватися критеріїв оцінювання, не завищувати оцінки, якісно працювати, щоб наші випускники отримали кращі знання з базових предметів

ЗАХОДИ ЩОДО ВІДЗНАЧЕННЯ РОКУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
         У загальноосвітніх навчальних закладах проводилася робота, щодо популяризації   вивчення англійської мови в рамках Року англійської мови.
         Вчителями-методистами Пошенко Ю.В. та Гончаруком В.М. було проведено майстер-класи для педагогів району.  Пошенко Ю.В. взяла участь у Всеукраїнському заході mini-camp Kirovohrad  по впровадженню ефективних форм викладання англійської мови.
Учні НВК "Гайворонська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5" Довгошея Яна (11 клас) і Гронська Катерина (10 клас) взяли участь у фінальному турі Британського міжнародного конкурсу з англійської мови НМС (Конференція Директорів Шкіл Великобританії). На цій стадії конкурсу учні проходили співбесіду з директором, психологом, іншими представниками найпрестижніших шкіл Великобританії.
         З метою популяризації поетичної спадщини Вільяма Шекспіра на базі загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1  м. Гайворон відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу читців сонетів великого англійського поета. В заході взяли участь 25 учнів з загальноосвітніх навчальних закладів району, які читали сонети мовою оригіналу.       
        Вчителі англійської мови НВК "Гайворонська гімназія – загальноосвітня школа I-III ступенів № 5" та загальноосвітньої школи I-III ступенів с. Хащувате разом з учнями  долучилися до участі у навчальній програмі Європейського Союзу "Е – Twinning Plus".    
         По школах пройшов Тиждень англійської мови. Проведено безліч цікавих та змістовних заходів.
          У травня вчителі та учні підтримали проект організований громадською організацією GoGlobal і посольством США в Україні та взяли участь у масштабному інтерактивному уроці з англійської мови. 
На базі загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів  №1, №2, №3 м. Гайворон, НВК «Гайворонська гімназія – ЗШ І-ІІІ ступенів №5», смт. Завалля та с. Могильне було створено 6 англомовних груп,  до  відпочинку в яких залучено 160 дітей. Англомовні групи працювали згідно теми «Countrystudy» («Країнознавство»).
Вчителі англійської мови  Головатюк Я.Л.,  Кладогуб Т.В., Шаргородська О.Г., Гороховська Н.М., Гончарук В.М., Морондель Г.В., Моспанюк Т.С., Тур С.К., Григор’єв А.І. створили англомовне середовище  та забезпечили умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови. 


РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ УЧНЯМИ
Протягом 2015/2016 навчального року педагогічними колективами шкіл проводилась значна робота щодо пошуку, розвитку і підтримки обдарованих учнів.
         В районі продовжує свою роботу Гайворонська філія Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді.  У 2015/2016 році на навчання до філії МАН було зараховано 63 слухачів, що на 51 учень менше ніж у минулому році.
12 січня 2016 року на базі навчально-виховного комплексу "Гайворонська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5" відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Гайворонської філії МАН. На Конкурс було подано 41 робота  з 10 освітніх закладів району. Найбільше робіт було представлено із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 1 м. Гайворон – 9, навчально-виховного комплексу "Гайворонська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5" – 8, загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів с. Червоне – 7, смт. Завалля – 6.
         Не брали участь в районному етапі конкурсу учні із загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 3 м.Гайворон, сіл Бандурове, Вікнина, Долинівка, Казавчин, Могильне, Таужне та з навчально-виховних комплексів "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" сіл Соломія, Берестяги, Котовка, Тополі.
         Слід відмітити роботи учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів                      с. Червоне, які відрізнялися самостійністю та оригінальністю. Це роботи Розумець Павлини, Панасюк Інни, Довгошеї Тетяни (вчителі Розумець О.С., Карашевич І. І.). Якісно оформлені та цікаві роботи учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт.Завалля Сокол Діани та Краснопольської Тетяни (вчитель Пересунчак О.С.). На високому рівні проведено дослідження ученицею навчально-виховного комплексу "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" с.Мощене Іспанюк Богданою (вчитель Муржак О.В.).  Чіткістю, новизною вирізняється робота учениці  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 м.Гайворон Бойко Руслани (вчитель Осіпчук І.А.). Здивував членів журі, вчителів та слухачів філії Гайворонської МАН Палійчук Ростислав, учень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 м.Гайворон, який представив присутнім виготовлену власноруч модель двигуна (вчитель Ремінний С.Ф.).
Переможцями районного етапу було визначено 23 роботи, які брали участь в обласному етапу конкурсу. 
У лютому 2016 року відбувся обласний етап конкурсу. Учні з гідністю захистили честь нашого району, виборовши 11 призових місць. З перемогою повернулися Діана Сокол (ІІ місце) та Тетяна Краснопольська (ІІІ місце), учні ЗШ І-ІІІ ступенів смт.Завалля  (вчитель Пересунчак О.С.), Олена Гречанюк, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів с.Солгутове (ІІІ місце, вчитель Красножон О.В.), Богдана Іспанюк, учениця  НВК "ЗНЗ І-ІІ ступенів-ДНЗ" с.Мощене (ІІІ місце, вчитель Муржак О.В.), Ростислав Коваль, учень ЗШ І-ІІІ ступенів с.Хащувате (ІІІ місце, вчитель Новіцька Г.В.), Інна Шестаковська (ІІ місце), Катерина Грицаєнко (ІІ місце),  учні НВК "Гайворонська гімназія-ЗШ І-ІІІ ступенів № 5" (вчителі Шестаковська Н.М., Мєх І.А.), Бєла Діана, учениця ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 м.Гайворон (ІІІ місце, вчитель Горобець Л.А.), Павлина Розумець, Інна Панасюк, учні ЗШ І-ІІІ ступенів с.Червоне (ІІІ місця, вчитель Розумець О.С.). Приємно відзначити, що Олеся Сотник, учениця Заваллівської школи-інтернат була першою в секції "Психології" і зайняла ІІІ місце на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту (науковий керівник Володарська О.А.).
         Прикро, що не всі вчителі вищої категорії долучаються до роботи філії МАН, адже результативність їх праці - основний критерій під час проведення атестації.
         Олімпіада як один із видів змагань набули великого значення в сучасній освіті.  Усі районні олімпіади проводилися на базі навчально-виховного комплексу "Гайворонська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5", загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 1 та № 2 м. Гайворон, МНВК. Директори зазначених закладів (Поліщук В.П., Пошенко Ю.В., Коваль Н.В., Іщук С.І.) забезпечили належні умови для їх проведення.
Найбільшу кількість дипломів І-ІІІ ступенів одержали учні навчально-виховного комплексу "Гайворонська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5" (40), загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 м.Гайворон (36). В трійку лідерів за результатами ІІ етапу олімпіад потрапила загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Таужне (19 призових місць), обійшовши школи № 2 м. Гайворон, смт.Завалля та с. Хащувате. 
У 2015/2016 навчальному році в обласному етапі олімпіад взяли участь 34 учнів. 11 з них вибороли призові місця. Це на 6 менше, ніж у минулому році.
 Найбільше, п’ять  переможців підготували педагоги навчально-виховного комплексу "Гайворонська гімназія-загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів  № 5": Мєх Ігор Анатолійович, Поліщук Віктор Васильович, Гончарук Віктор Михайлович, Баранюк Оксана Миколаївна; ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 м.Гайворон: Швець Ліда Петрівна, Ремінна Тетяна Григорівна, Чепка Ніна Сергіївна; загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Хащувате Дехтерова Наталія Ігорівна;  загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів с.Таужне Соколюк Олександр Миколайович, загальноосвітньої школи  І-ІІІ  ступенів с.Солгутове  Красножон Оксана Вікторівна, загальноосвітньої школи  І-ІІІ  ступенів с.Казавчин Мацібора Ася Іванівна, МНВК Іщук Сергій Іванович.
Маємо перемоців всеукраїнського рівня. В минулому навчальному році учень ЗШ І-ІІІ ступенів с.Хащувате Лопушанський Олексій зайняв ІІ місце на ІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (вчитель Дехтерова Наталя Ігорівна).     
    Маємо переможців обласних конкурсів. Переможців підготували такі творчо працюючі вчителі, як  Зіменко Тетяна Петрівна, вчитель української мови та літератури загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 2 м. Гайворон (конкурс "Людина і ліс"), Іванова Ольга Миколаївна, вчитель початкових класів ЗШ І-ІІІ ступенів с.Хащувате, Красножон Оксана Вікторівна, вчитель біології ЗШ І-ІІІ ступенів с.Солгутове (конкурс екологічних проектів "Вчимось досліджувати та охороняти природу"), Дехтерова Наталя Ігорівна        (конкурси знавців української мови імені Петра Яцика та «Шкільна журналістика»)


ПРОФЕСІЙНЕ ЗРОСТАННЯ ПЕДАГОГІВ
           Учитель – це не тільки людина, яка викладає свій предмет для учнів, а той, хто наполегливо йде до вершин професіоналізму, щоб власним прикладом навчати і виховувати молоде покоління.
         Найбільш вагомий конкурс професійної майстерності педагогів – це конкурс "Учитель року". В цьому навчальному році конкурс проводився у чотирьох номінаціях: історія, "Захист Вітчизни", англійська мова, математика.
         На жаль, в районному етапі конкурсу взяли участь лише троє педагогів. Це  Самайчук В.Л., вчитель історії ЗШ І-ІІІ ступенів с.Чемерпіль; Шестаковська Н.М., вчитель математики НВК "Гайворонська гімназія-ЗШ І-ІІІ ступенів № 5" та Моспанюк Т.С., вчитель англійської мови ЗШ І-ІІІ ступенів с.Чемерпіль.
Конкурсантки змагалися у 6 конкурсних випробовуваннях: "Блог учителя", "Опис досвіду роботи", "Тестування з педагогіки та психології, "Урок", "Самоаналіз уроку" та "Візитка вчителя". Відповідно до висновків журі переможцем районного етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2016" стала Наталя Миколаївна Шестаковська, вчитель математики Гайворонської школи № 5. Це досвідчений педагог, який вміє організувати та згуртувати учнівський колектив, відповідальна, ерудована особистість. 
На обласному етапі конкурсу "Учитель року-2016" з Гайворонського району було представлено четверо учасників:  О.М. Малінович, вчитель історії ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 м.Гайворон, Ю.І. Матвійчук, вчитель "Захисту Вітчизни" Завалліської школи-інтернат, А.К. Рябоволик, вчитель математики ЗШ І-ІІІ ступенів смт. Салькове та Т.С. Моспанюк, вчитель англійської мови Заваллівської школи. Приємно відзначити, що Матвійчук Юрій Іванович став лауреатом обласного конкурсу і змагався пліч-о-пліч за перше місце з кіровоградським колегою.
Один вчитель з району! – це Муржак О.В., вчитель біології НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів-ДНЗ» с.Мощене взяла участь і стала лауреатом Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «Учитель року» за версією природничого журналу «КОЛОСОК».
У минулому навчальному році відбувся конкурс «Класний керівник року». В районному етапі якого взяли участь … педагогів. Переможцями стали …. Колеснік Тетяна Іванівна зайняла ІІ місце на обласному етапі даного конкурсу.
Вчителі району пропагують свій досвід роботи, беруть участь в районних, обласних конференціях, семінарах. Педагоги брали участь у роботі обласних науково-практичних конференцій: ХІ Хмурівські читання  (Закернична О.В., Гречанюк Л.М., Кузнєцова Н.В., Янишина В.М., Юрченко Т.М., Кирниченко Т.М., Захаренко М.С., Самайчук В.Л., Бондаренко К.В., Гуличко Т.В.), "Безпека дітей в інтернеті: попередження, освіта, взаємодія" (Дмитренко Є.В., Лютинська М.О., Мєх С.А., Тищук Р.В., Шестаковська Н.М., Юрченко Т.М., Бережиленко Т.О.), науково-методична конференція вчителів української та зарубіжної літератури, української мови, музичного мистецтва з проблеми "Модернізація та технологізація сучасного уроку: інноваційний потенціал" (Чапалда С.В., Боруцька О.О., Чернієнко О.В.), "Шляхи ефективного впровадження новітніх технологій" (Закернична О.В., Мацієвський Ю.С., Заянчуковська О.С., Худа Н.М., Лютинська М.О., Мемрук С.А., Розумець О.С.).
У січні 2016 року було проведено  районну Інтернет-конференцію з проблеми "Формування громадянської компетентності учнів та вихованців дошкільних навчальних закладів". На блозі Інтернет-конференції було розміщено 65 статтей.  У районній  Інтернет-конференції взяли участь педагоги з 19 шкіл району, що свідчить про активну участь у даному заході. Найбільше було подано матеріалів із:
- загальноосвітніх шкіл  І-ІІІ ступенів №1 м. Гайворон,  с.Хащувате, та  с.Червоне – по 5;
- загальноосвітніх шкіл  І-ІІІ ступенів № 2 м. Гайворон, с. Солгутове та с. Могильне -  по 4. В цьому році до роботи районної Інтернет-конференції долучилися педагоги ЦДЮТ.
Наші педагоги є призерами обласних професійних конкурсів. Так, Лютинська М.О. (ЗШ І-ІІІ ступенів с.Солгутове) зайняла ІІ та ІІІ місця в обласних конкурсах "Педагогічна бло госфера" та «Веб-квест», Чернієнко О.В. (ЗШ І-ІІІ ступенів с.Солгутове) став переможцем  обласного конкурсу «Ідемо на урок: 8 клас».
Творчі педагоги друкуються у періодичній пресі, поширюють свій педагогічний досвід у брошурах, методичках. На сторінках газети «Гайворонські вісті» щомісяця виходить педагогічна сторінка «Освітянський меридіан».
Значна увага професійному розвитку педагогів приділяється у Гайворонському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, працівники якого тісно співпрацюють з провідними науковцями України, зокрема з педагогами Уманського ДПУ імені П.Тичини. Свідченням цього стало проведення на базі факультету професійної та технологічної освіти Всеукраїнської науково-практичної конференції з проблеми «Практика забезпечення професійного самовизначення учнівської молоді в умовах освітнього округу», яка відбулася першого квітня 2016 р. Делегація з району у кількості 21 чоловік заслухали змістовні виступи професора, докторів і кандидатів педнаук університету Кірдаша О.Л., Ткачука С.І., Коберника О.М., Гоменюка О.О., Моріна О.Л., Слатвінської-Цимбал С.В., Бербеця В.В. У роботі конференції взяли активну та виступили Мудрий І.Л., психологи Красовська І.С., Мазур А.М., Гаджаман О.М.

СПОРТИВНЕ ВИХОВАННЯ
На виконання наказу начальника відділу освіти і науки районної державної адміністрації протягом лютого-травня 2016 року проведено районну Спартакіаду серед школярів. Спартакіада відбулася із 8 видів спорту за участю 1285 учнів. В загальному рейтингу спартакіади призові місця зайняли такі школи:
- I місце – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Чемерпіль;    
- II місце – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт.Салькове; 
- III місце – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 м.Гайворон.
         Маючи великий потенціал, нижче своїх можливостей, займаючи останні місця в турнірній таблиці, виступили школярі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Казавчин та НВК "ЗНЗ І-ІІ ступенів –ДНЗ" сіл Тополі, Мощене та Соломія. Слід відзначити спортивні колективи загальноосвітніх шкіл №1 м.Гайворон, сіл Солгутове та Таужне, які прийняли участь в усіх видах змагань.
Команда з Гайворонського району брала участь в 9 видах спортивних змагань обласної Спартакіади і зайняла 11 місце серед 26 районів. Найкращий результат показали юні футболісти НВК "Гайворонська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5" (вчитель Гайда А.С.) в спортивних змаганнях на призи клубу "Шкіряний м’яч". Так, вони зайняли ІІ та ІІІ місця в області серед юнаків 2003 та  2004 р.н.

         Шановні колеги! Вітаю всіх вас зі святом! Хай вам всім щастить в цій великій, важливій роботі, хай здійсняться всі ваші творчі задуми. Миру, добра вам, радості та наснаги на весь новий навчальний рік!
Дякую за увагу!


Немає коментарів:

Дописати коментар